Illustration
Illustration


Obóz sportowo-integracyjny

Bridge Nation Camp


29 - 30 sierpnia 2020

W trakcie Bridge Nation Camp przejdziecie przez wiele różnorodnych treningów. Zabieramy ze sobą trenerów i sporo sprzętu, w końcu to obóz sportowy,
Wszystkie workouty będziemy wykonywać w plenerze, gdzie czekać będzie na Was sporo zajęć.
Od treningów weightlifting z Michałem, 
przez treningi kolarskie z Grześkiem po klasyczne WOD ze Sławkiem. 

Illustration

Program obozu :

Sobota

6:00

Zbiórka na ul. Grabiszynska 241E

6:10

Wyjazd 

7:45

przyjazd, Młynów (Bardo)

Bardo - niewielkie, zabytkowe miasto, którego najstarsza część leży na lewym brzegu Nysy Kłodzkiej, tworzącej malowniczy Przełom Bardzki, na wysokości około 260–320 m n.p.m.
PRZEŁOM BARDZKI to środkowy, najbardziej malowniczy odcinek Nysy Kłodzkiej o długości 14 km pomiędzy Ławicą (Młynowem) a Bardem. Ze względu na swój urok i historię powstania przełom ten nazywany jest Cudem Sudetów.Rzeka w tym miejscu przecina Góry Bardzkie kilkoma meandrami, tworząc tzw. przełom antecedentny. Geneza powstania przełomu w okolicach Barda wiąże się z erozją rzeki, która tworzyła sobie drogę wraz ze wznoszeniem się okolicznych Gór Bardzkich, charakteryzujących się skomplikowaną budową geologiczną. Płynąca rzeka wcinała się zbocza gór tworząc przełom o głębokości 150 metrów! W okresie zlodowacenia skandynawskiego lądolód przedostał się przez Przełom Bardzki w Kotlinę Kłodzką. Po jego ustąpieniu woda ponownie wyżłobiła swoje koryto nadając mu obecny wygląd. Wnikliwa analiza geomorfologiczna prowadzi do stwierdzenia, że sama rzeka jest starsza niż otaczające ją wzniesienia. Nysa Kłodzka, wykonując szerokie meandry, płynie szybkim nurtem, osiągającym szerokość do 60 metrów. Na zakolach podmyte, strome brzegi opadają skalnymi urwiskami o wysokości przekraczającej 20 metrów.

Illustration
Illustration
Illustration

8:30

WOD (szybki workout przed spływem)

9:30

spływ (po rzece Bardo, 15 km, 3h)

Spływ Przełomem Bardzkim, zakolami jakich niewiele w Polsce – podobnych do tych na Dunajcu – dostarcza niezapomnianych wrażeń, stają się wędrówką wśród sielankowych łąk i wzgórz, w otoczeniu pięknej przyrody i śpiewu ptaków. Płynąc Nysą Kłodzką możemy podziwiać nie tylko piękne widoki, ale i mamy szansę spotkać takie zwierzęta jak muflon, salamandra, czapla siwa czy pstrąg górski.

Illustration
Illustration

12:30

transport na trasy rowerowe

14:30

trening kolarski

W Górach Bardzkich niezwykłe walory krajobrazowe łączą się z bogactwem świata przyrody. Niepowtarzalne widoki, urokliwe łąki i polany, sieć dróg polnych i leśnych przyciągają do Barda amatorów kolarstwa górskiego.
TRASY ROWEROWE SINGLETRACK
Gmina Bardo jest rajem dla rowerzystów, w szczególności dla tych którzy są fanami tras typu singletrack lub dla tych, którzy chcą spróbować zupełnie innej jakości ścieżek rowerowych.
Singletracki, to ścieżki rowerowe o szerokości do 1,5 metra. Ścieżki tworzą pętle, po których poruszamy się tylko w jednym kierunku. Na wjeździe na poszczególne pętle znajdują się bramy wjazdowe. Ponadto na pętlach znajdują się miejsca odpoczynku, stacje naprawcze i stacje doładowania.
Poziomy trudności na Singletrack Glacensis (skala od 1 – 4):
1 familijny (zalecana dla rodzin z małymi dziećmi)
2 bardzo łatwy
3 łatwy
4 średnio trudny
Pętle dostępne na terenie Gminy Bardo:
1. PĘTLA HRABIOWSKA 3,2 km/Przewyższenie 79 m. Trudność 1
2. PĘTLA ŁASZCZOWA 15,5 km/Przewyższenie 533 m. Trudność 4
3. PĘTLA WILCZA 31,5 km/Przewyższenie 733 m. Trudność 4
4. PĘTLA WZGÓRZE RÓŻAŃCOWE 3 km/Przewyższenie 83 m. Trudność 1
5. PĘTLA KŁODZKA 17,7 km/Przewyższenie 879 m. Trudność 3

Illustration
Illustration
Illustration

17:30

transport na camping

19:00

WOD

20:00

ognisko, integracja

Illustration
Illustration

Niedziela

8:00

WOD

9:30

hiking po parkach krajobrazowych

Malownicze pagórki tajemnicze zakątki, mieniąca się kolorami panorama Barda i przełomu Nysy Kłodzkiej oglądana z punktu widokowego na Obrywie Skalnym pozostają na zawsze w pamięci wędrowców.
Unikatową atrakcję na szlaku stanowią rezerwaty Cisy oraz Cisowa Góra, będące jednym z nielicznych, zachowanych w nienaruszonym stanie fragmentów pierwotnej Puszczy Sudeckiej i jednocześnie największym skupiskiem cisów na Dolnym Śląsku. Szlaki Gór Bardzkich wiodą przez szereg historycznych, tajemniczych i magicznych miejsc, leśne uroczyska, “alpejskie” łąki, punkty widokowe, miejsca kultu, dawne umocnienia fortyfikacyjne, a jednocześnie siedliska rzadkich gatunków roślin i zwierząt…

Illustration
Illustration

14:00

WOD 

15:00

wypoczynek

18:00

powrót

19:30

przyjazd, Wrocław ul. Grabiszynska 241E

Pole namiotowe Forteca alboCamping nad stawami
Cena: 300 zł z własnym rowerem350 zł z wypożyczeniem roweruOpcja 2 dniowego cateringu dodatkowe 100 złWymagania: własny namiot i śpiwór


Skontaktuj się z menedżerem

Jesteś klientem Bridge Nation Crossfit?*

Dziękujemy!

Postaramy się jak naszybciej skontaktować się z Tobą!

Can't send form.

Please try again later.

Polityka Prywatności

Zapraszamy do kontaktu

Adres

Grabiszyńska 241E
53-234 Wrocław

Kontakty

+48-692-181-680moc.liamg%40tifssorcnoitanegdirb

Illustration
Illustration