Wrocław – Błędne Skały – Szczeliniec Wielki – Podziemne miasto Osowka – Wrocław


25 lipca 2020

Program wycieczki:

7:45

Zbiórka na parkingu LIDL Hutmen, ul. Grabiszyńska 253

8:00

Wyjazd LIDL Hutmen, ul. Grabiszyńska 253

10:00

Przyjazd do Parku Narodowego Gór Stołowych, Błędne Skały

Błędne Skały to jedno z najpopularniejszych i najciekawszych miejsc turystycznych w Górach Stołowych. Zespół osobliwych form skalnych zajmuje niemal 22 ha powierzchni i tworzy labirynt szczelin oddzielonych blokami skalnymi różnego kształtu i różnej wysokości (od 6 do 11 metrów), pomiędzy którymi przebiega kilkusetmetrowa trasa turystyczna.
Co ciekawe, wiele skał ma własne nazwy - są to między innymi „Skalne Siodło”, „Kurza Stopka” czy „Wielka Sala”. Warto dodać, że na terenie Błędnych Skał znajduje się punkt widokowy, z którego widoczny jest Szczeliniec Wielki i Mały, Broumovska Vrchovina, miejscowość Machov, a przy dobrej widoczności nawet Karkonosze. 

Illustration
Illustration

12:30

Przyjazd do Parku Narodowego Gór Stołowych (Karłów), wejście na szczyt Szczeliniec Wielki

Szczeliniec Wielki to najwyższy szczyt Gór Stołowych - ma 919 m n.p.m. Na górę prowadzą liczące 680 stopni kamienne schody, które zostały zbudowane na przełomie XVIII i XIX w. i z pewnymi przeróbkami służą zwiedzaniu do dziś. Szczeliniec jest pozostałością najwyższego poziomu Gór Stołowych, w którym erozja wyrzeźbiła wspaniałe formy skalne. Do najbardziej znanych należą Mamut, Wielbłąd, Kwoka i Słoń.

Illustration
Illustration

13:30

Obiad na szczycie (dodatkowa opłata 20 PLN)

16:30

Podziemne miasto Osówka

Zwiedzanie Historycznej Trasy Podziemnego Miasta Osówka z przewodnikiem, z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań multimedialnych. Na swojej drodze spotkasz znane postacie pojawiające się
w formie hologramów. Podczas zwiedzania zobaczysz filmy dokumentalne, trójwymiarowe zdjęcia, wystawy z bronią, historycznym wyposażeniem żołnierzy oraz sprzętem używanym do pracy podczas budowy. Dodatkową atrakcją jest doświadczenie wirtualnego wyjazdu na powierzchnię ziemi szybem windowym.
Zwiedzając Trasę Historyczną poznasz: kompleksy sztolni w Górach Sowich, sposoby drążenia podziemi, zobaczysz betonowe wartownie, halę z oryginalnymi szalunkami z 1944 roku oraz ciekawe rozwiązania techniczne obiektu. Trasa dla uczestników w każdym wieku, bez większych ograniczeń. 

Illustration
Illustration

17:45

Wyjazd powrotny do Wrocławia

19:30

Przyjazd do Wrocławia: LIDL Hutmen, ul. Grabiszyńska 253

Koszt wycieczki to 120 PLN

Cena zawiera:

  podróż wygodnym autokarem
  opieka pilota na całej trasie
  pamiątkowe zdjęcia z podróży

Cena nie obejmuje:

  kieszonkowego, pamiątek
  bilety wstępu na atrakcje turystyczne (Normalne - 48 PLN, ulgowe - 32 PLN)
  możliwe zorganizowanie obiadu (20 PLN)


Skontaktuj się z menedżerem

Dziękujemy!

Postaramy się jak naszybciej skontaktować się z Tobą!

Can't send form.

Please try again later.

Polityka Prywatności

Więc jedziemy ...